A Hipergalaktika 02-ben megjelent sok tekintetben is különleges novellám.
Tartalom
Valahol a jövőben leendő matematikusokat képeznek egy űrállomásokon. Az erre kitalált "eszköz" egy Toposz-nak nevezett virtuális valóság, amely felerősíti és vizualizálja a matematikai gondolkodást. De nem minden tökéletes: úgy tűnik, hogy a Toposzban létezik egy titokzatos hely, a Mélység, ahol különös dolgok történnek...
Nem bölcsésznek való vidék
A novella különlegességét három tény jelenti. Az első, hogy extra rövid idő, gyakorlatilag két és fél hét alatt kellett megírnom. A második nehezítő gyakorlatnak a témaválasztás bizonyult.
A Galaktika szerkesztője ugyanis kijelölt nekem egy pályát, és ez az oktatás jövője volt. Egy kósza ötletből indultam ki. Történt ugyanis, hogy egy SF-regény angol nyelvű ismertetőjében az állt, hogy egy szereplő egy "binary system"-be utazott. Ezt félreértelmeztem, és az eredeti, csillagászati jelentés helyett a számokra gondoltam. Amikor észrevettem a tévedésem, akkor gondolkodtam csak el azon, hogy milyen lenne, ha tényleg számrendszerekbe lehetne utazni?
Innen indult az egész, hogy végül ebbe a novellába torkolljon, amelyet - a Dr. Jake, Mr. Hyde-hoz hasonlóan - ismét E/3-ban írtam meg.
A novella egy alműfaj az SF-en belül, bölcsészként kihívást jelentett ilyet írni, remélem, kevés hibával abszolváltam a feladatot. Ez a harmadik különlegesség.
A matematikai jellegű scifik további példái itt.
(És megintcsak elképesztő, hogy milyen társaságba keveredtem: elég megnézni a borító alját! :-))
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Matney 2008.11.11. 22:47:41
Viszont megnéznék egy olyan eszközt, ami a matematikai gondolkodást vizualizálja. Két matematikus van a családomban... :-D